مجامع تمامی سازمان‌های تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد

به گزارش «ایثار»، محمود باقری مزیدآبادی درباره مجامع عمومی سازمان‌های وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در چارچوب ضوابط و مقررات و استانداردهای حسابرسی، تیرماه سال جاری برگزاری مجامع سازمان‌های وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران نهایی شد و علی‌رغم شیوع ویروس کرونا تلاش گسترده‌ای انجام شد تا موضوع شفافیت و انضباط مالی بنیاد شهید و امور ایثارگران و شرکت‌های تابعه در چارچوب استانداردهای مالی عملیاتی شود.
وی افزود: سال گذشته زیرساخت‌های لازم فراهم شد و گزارش اقدامات انجام شده در خصوص شفافیت و انضباط مالی به دفتر مقام معظم رهبری ارائه شد که این اقدامات مورد تقدیر قرار گرفت. این تقدیر موجب تشدید فعالیت‌ها و افزایش انگیزه‌ها شد. در تعطیلات نوروز سال جاری گروه مالی و حسابرسان داخلی مشغول فعالیت شدند تا مجمع هیئت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شود و در پایان خرداد ماه سال جاری مجمع سال مالی 1398 به صورت حضوری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
مشاور مالی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جزئیات برگزاری مجمع بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: نخستین مجمع تصویب صورت‌های مالی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای سال مالی 1398 ماه گذشته برگزار شد و برای سال مالی 1399 با وجود گستردگی فعالیت‌ها تدابیر لازم اتخاذ شده که مجمع بنیاد شهید و امور ایثارگران در تاریخ 5 مرداد در حضور رئیس‌جمهور و اعضای هیئت امنا برگزار شود. به این منظور به عنوان نمونه برای برگزاری مجمع سازمان اقتصادی کوثر بیش از 40 مجمع شرکت‌های تابعه آن برگزار شده است. امروز نیز سه مجمع سازمان مجتمع‌های فرهنگی سیاحتی کوثر، موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار و شرکت متد برگزار شد و با اقدامات صورت گرفته برگزاری مجامع سازمان‌های تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران پایان یافت.
باقری مزید آبادی با تشکر از مساعدت معاونت نظارت و بازرسی دفتر مقام معظم رهبری و تلاش موسسه حسابرسی مفید راهبر برای برگزاری مجامع گفت: این موسسه تحت نظارت دفتر مقام معظم رهبری است و از تلاشی که داشتند تشکر می‌کنیم. این نوع شفاف‌سازی در بنیاد شهید و امور ایثارگران بی‌سابقه است و آن را مرهون حمایت‌های مهندس اوحدی مدیر جهادی، شجاع و با برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران هستیم. امام خمینی (ره) می‌فرمایند بنیاد شهید افضل نهادهاست لذا تلاش می‌شود در موضوع شفافیت و انضباط مالی نیز افضل نهادها و سازمان‌ها باشد.

advanced divider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *